Účinky kombinované sauny

Kombinovaná sauna zvenkuKombinované sauny si v dnešní době čím dál více upevňují své právoplatné místo v oblasti saunování. Díky jejich všestranné využitelnosti už nejste ničím omezeni, můžete si dopřát přesně takovou saunovací kúru, jaká Vám vyhovuje. Kombinovaná sauna v sobě v základu kloubí dva druhy saunovacích procedur – finskou saunu a infrasaunu. Pojďme si nyní přiblížit některé z hlavních účinků na naše zdraví, které tento malý wellness zázrak má.

 

Jak sauna působí?

Při souběžném provozu obou technologií v kombinované sauně (saunová kamna a infratechnologie) dochází zároveň k povrchovému i k hloubkovému rehabilitačnímu prohřátí našeho těla (při teplotě cca 80 ºC), což má za následek vysokou potivost a také prodloužení doby pobytu v sauně na cca 20 minut. 

Teplotu si zde můžete korigovat dle vlastní potřeby a nemusíte se obávat sníženého efektu potící kúry. Kombinovaná sauna nám přináší veškeré jejich zdravotní a rehabilitační účinky v prostoru jedné kabiny, zvlášť nebo souběžně. Které to jsou?

 

Vliv finské sauny

Co se týče vlivu finské sauny na lidský organismus, její užívání je určeno pro zdravé jedince. Procedura má blahodárné účinky, které působí příznivě na náš fyzický i psychický stav, ale nese v sobě jistá omezení, která nedovolují její užívání například kardiakům, astmatikům, alergikům a dalším. 

V zásadě jde ve finské sauně o střídání působení horka a chladu, což vede k:

 • otužování našeho organismu
 • zvýšení odplavování toxických látek z povrchu kůže (a v důsledku toho k jeho zvýšené obranyschopnosti) 
 • vysoká teplota zapříčiní roztažení krevních cév v kůži a vylučování potu
 • zrychlení průtoku krve a zvýšení krevní tepu

 

Vliv infrasauny

Faktem zůstává, že saunování v infrasauně je obecně lépe snášeno než v sauně finské. Samotná potivost je zde vyšší. Infrasauna je dostupná i těm jedincům, kterým je finská sauna kvůli různým zdravotním omezením zapovězena. Zároveň má díky terapii infračerveným teplem velké rehabilitační a zdravotní účinky. 

Infrateplo, které je pro lidské tělo přirozené,  je vstřebáváno do hloubky našimi tkáněmi, což sebou nese velmi kvalitní rehabilitaci pro náš cévní a pohybový aparát. V případě astmatiků, alergiků či kardiaků je infrasauna úspěšně využívána jako podpůrný léčebný prostředek

Mezi další vlivy infrasauny patří: 

 • snižování tuhosti kloubů (případy revmatoidních kloubů prstů)
 • zvyšování roztažnosti kolagenových tkání, což znamená velkou pomoc například pro sportovce – dochází k minimalizaci doby rekonvalescence po úrazech 
 • zvýšení průtoku krve - dochází k rozšíření cév ve vzdálených partiích, to vše ale bez změny centrální teploty těla
 • infrateplo rozkládá zánětlivá ložiska, edémy a výpotky, což má za následek rychlejší zastavení zánětů, rychlejší hojení a snižování bolesti
 • infrasauna odvádí třikrát větší množství toxických látek z těla
 • infrasauna rychleji zotavuje pokožku
 • spalování kalorií
 • odstranění stresu a únavy
 • podporuja imunitního systému

 Množství kladných vlivů infrasauny na náš organismus je tedy obrovské.

 

Zkombinujte obě!

Ať už si chcete dopřát kteroukoli z těchto ozdravných procedur a způsobů relaxace, nebo byste je rádi skloubili dohromady, kombinovaná sauna je řešením, jak se vyhnout kompromisům. Dopřejte Vašemu životnímu stylu hodnotu navíc, udělejte svůj život zdravější, krásnější.